Burj Dubai – üks üsna kõrge maja

Ooohhh! Maailma kõrgeim hoone Burj Dubai on peaaegu valmis ning pildid sellest on väärt vaatamist.

Ehitajad sattusid omapärase probleemi otsa. Kui 100ndal korrusel hƵikas ehitajamees Sass raadiosaatjasse, et ehitajamees Kolja viskaks talle paar kotti tsementi, tegi Kolja raadiosaatja 200ndal korrusel vaid sahinat. Selleks, et raadiosaatjad sellistes vahemaade pealt toimiksid, pandi hoonesse WiFi tugijaamad ning raadiosaatjate asemel kasutavad ehitusmehed VoIp telefone.

Kuigi… kirjutasin jutu valmis ja siis jäin hetkeks mõtlema. Maja on siiski vaid 700 meetri kõrgune ning raadiosaatjad peaksid toimima selle vahemaa pealt küll. Hmm…

7 thoughts on “Burj Dubai – üks üsna kõrge maja

 1. Indrek

  Ma pole küll asjatundja, aga äkki sumbub signaal ehituskonstruktsioonidesse ära st. lageda käes ulatub küll 700m, aga betooni vahel ei ulata?

 2. Netikulleri Heikki Post author

  google teadis moodustada lause:
  “…horisontaalina jooksva salusiidi peal on vertikaalis rikkaliku draperiiga kardin. Valguse mäng muudab. draperii ruumi ülielavaks pinnaks…” :) Nüüd jääb vastata vaid küsimusele, mis on ‘draperii’

 3. Snakeman

  Ma küll ei tea mis on salusiid, kuid betoonehitistes (täpsemalt küll raudbetooni puhul siis) kasutatav armatuur on väga heaks varjeks igasuguste raadiolainete puhul. See ka üks põhjuseid, miks puitmaja elanikel WiFi levi tihtilugu ka koduhoovi ära katab, samal ajal kui betoonmaja korteris teise otsa levimisega probleeme võib tekkida.

 4. Margus

  …”Maja on siiski vaid 700 meetri kõrgune ning raadiosaatjad peaksid toimima selle vahemaa pealt küll. Hmm”…..

  Raadiosignaal kaob 3-4 raudbetoon seina taha päris ära. Siin mingi lammas imestab, et sada korrust vahet (loe sada põrandat, raudarmatuuriga) et kuidas siis küll ei levi.
  Imelik, miks ma ei näe, mis esimesel korrusel toimub, ma tavaliselt näen ju 700m kaugusele küll. hmm,..

Comments are closed.